18 серпня о 12:30 в Unit City під керівництвом Міністра інфраструктури Криклія В. А. та за участі голови Укравтодору Кубракова О.М. відбулася презентація підсумків пілотного проекту з впровадження системи зважування в русі (WIM) на під’їздах до міста Києва. На заході було обговорено план розширення мережі WIM та використання усіх технічних можливостей системи для підвищення безпеки дорожньої інфраструктури України.
Пілотний проект з обладнання 6 майданчиків зважування в русі на дорогах навколо міста Києва та допоміжного офісу WIM виконаний спеціалістами ТОВ «СЕА ЕЛЕКТРОНІКС УКРАЇНА» (Україна) у співпраці із підприємствами «INTERNATIONAL ROAD DYNAMICS INC» (Канада) і ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ» (Україна) в рамках співпраці України з Міжнародним банком реконструкції та розвитку.
Перевантажені автомобілі є однією з головних причин руйнування доріг. Одна така вантажівка чинить на дорожнє покриття вплив, аналогічний проїзду 50 000 легкових автомобілів. Існуючій системі габаритно-вагового контролю не вистачає потужностей для охоплення всього потоку вантажних автомобілів. Системи зважування у русі дозволяють з великою точністю вимірювати вагу автомобіля, не зупиняючи його рух та не потребуючи взаємодії з робітниками Укртрансбезпеки, а передбачені комлексом WiM камери здатні зафіксувати номер порушника. Такі системи допоможуть значно розширити потужності габаритно-вагового контролю та доповнити їх. До кінця 2020 року планується розширити мережу станцій зважування у русі до 50 комплексів по всій країні. Вони дозволять запобігати проїзду перевантаженим автомобілям та зберегти українські дороги.
Компанія СЕА спільно з Канадською компанією International Road Dynamic та українською компанією «Автомагістраль-Південь» вперше в історії України зуміла пройти нелегкий шлях повного циклу впровадження системи WIM – від проектування та постачання обладнання до повноцінного запуску системи з сертифікацією відповідно до чинних стандартів України.
На кожному з етапів процесу реалізації пілотного проекту довелось зіткнутись з низкою викликів. Основні складності описано нижче:
Етап проектування:
- Невідповідність існуючого дорожнього покриття нормам для встановлення сенсорів зважування, за рахунок чого виникла необхідність спільно з Замовником в розробці власних нормативних параметрів дорожнього покриття з подальшим погодженням їх з виробником сенсорів.
- Відсутність типового проектного рішення для майданчиків зважування. Кожен майданчик навіть при однаковій комплектації мав низку індивідуальних нюансів, які необхідно було врахувати вже на початковому етапі проектування.
Етап постачання:
- Вперше в Україну було здійснено постачання повноцінних комплексів обладнання для систем габаритно-вагового контролю.
Етап будівництва WIM:
- Для відповідності новим нормативам щодо дорожнього покриття нами спільно з компанією International Road Dynamic (яка має багаторічний досвід) було розроблено та затверджено виробником обладнання власний (індивідуальний) підхід до процесу встановлення сенсорів зважування.
- Шляхом продовження будівництва навіть в зимовий період виникла необхідність розробити та впровадити в процес монтажу додаткове спеціалізоване оснащення, що дозволило не переривати хід будівництва.
- Розташування майданчиків WIM на трасах серед полів супроводжується проблематикою в підключенні обладнання до електроенергії, що є неабияким фактором затримки в реалізації впровадження системи. Але завдяки спільній роботі з Замовником, а також, особливо, зі Службою автомобільних доріг в київської області проблему електрифікації майданчиків було оперативно та успішно подолано.
Розробка програмного забезпечення:
- Розроблене Компанією СЕА програмне забезпечення для виконання функцій попереднього відбору транспорту системою WiM за час реалізації пілотного проекту було повністю оновлене для подальшого використання вже в процесі автоматичної фіксації порушення габаритно-вагових параметрів транспортних засобів. Також у кожному оновленні враховувалися індивідуальні побажання Замовника щодо функціонування системи. Тому сьогодні завдяки нашій плідній роботі спільно з командою Замовника у мережі об'єктів WiM використовується повністю оптимізоване програмне забезпечення лише вітчизняного виробництва.
Етап сертифікації:
- Відсутність єдиної нормативної бази та методології для сертифікації комплексів зважування у русі з метрологічної точки зору. Тому спільно з ДП «Укрметртестстандарт» було розроблено нові відповідні методики та вперше в Україні успішно проведені випробування системи зважування в русі, що базуються на чинних державних стандартах та постановах.
- Така ж ситуація як і з метрологією виникла і в процесі впровадження комплексної системи захисту інформації.
Пілотний проект WIM – це перший крок до впровадження новітніх технологій та розвитку повноцінно самостійного напрямку габаритно-вагового контролю в Україні. Окрім прямого призначення, що є збереженням дорожньої інфраструктури України, даний напрямок надає великий обсяг інформації щодо реалій українських вантажних перевезень, необхідності перегляду застарілих будівельних норм, розробки та впровадження нових державних стандартів, оновлення нормативно-правової бази законодавства України та створення нових робочих місць для подальшого впровадження подібних систем.
Даний проект дозволив вітчизняній компанії перейняти неоціненний досвід світових компаній, що спеціалізуються на виробництві та впровадженні обладнання WIМ та довести, що в Україні існують висококваліфіковані спеціалісти які можуть працювати з обладнанням будь-якої технічної складності.
Компанія СЕА займається проектуванням, розробкою програмного забезпечення, монтажем, впровадженням і технічною підтримкою систем WIM. За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном +38 (044) 330-00-88 або надсилайте запити електронною поштою: info@sea.com.ua.
Написать отзыв